سنگ شکن فکی

سنگ شکن فکی

برای استخراج سنگ‌های معادن و همچنین برای فرآوری مواد معدنی، تجهیزات مختلف ابداع شده است که فرآیند کار را برای بشر بسیار راحت می‌کنند. برای مثال این دستگاه به عنوان اولین تجهیزات مورد استفاده در فرآیند خردایش سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با یک بررسی بین انواع دستگاه‌ها و تجهیزاتی که در عملیات خردایش سنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند متوجه خواهید شد که راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین وسیله، این دستگاه است.

این دستگاه همچنین اصطکاک کمتری را نیز ایجاد می‌کند. بنابراین یکی از بهترین تجهیزات مقرون به صرفه برای استخراج سنگ‌ها معرفی شده است. در این مطلب شما را با ویژگی‌های دستگاه سنگ شکن فکی و کاربرد‌های آن آشنا خواهیم کرد.

شانه فک ثابت یکی از انواع دستگاه‌های خردایش است که برای خرد کردن مواد جامد به کار می‌رود. در این دستگاه، دو فک ثابت و مقابل یکدیگر قرار دارند که به وسیله‌ی یک محور ثابت به هم متصل شده اند. مواد جامدی که قرار است خرد شوند، در فضای بین دو شانه قرار می‌گیرند و با چرخش محور، شانه‌ها به هم نزدیک شده و مواد خرد می‌شوند.

شانه فک متحرک از دو فک (یا جاگذاری) تشکیل شده است که به وسیلهٔ یک محور مشترک به هم متصل شده‌اند. یکی از فک‌ها ثابت است و دیگری متحرک است. مواد خرد شده به وسیله نیروی فشاری که توسط فک متحرک اعمال می‌شود، در بین فک‌ها خرد می‌شوند. فک ثابت به عنوان نقطهٔ استوایی برای فک متحرک عمل می‌کند و مواد را هنگام خرد کردن در محل خود ثابت نگه می‌دارد.

منبع : https://bikaransanat.com/

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *